CESTOU-NECESTOU 3
 

20. 7. 2005 - třetí výprava
     Plán třetí vyjížďky je následující: Cyklobusem na Rejvíz, odtud na kolech lesem, polem kam to půjde. Jedu na  kole Swift s elektrickým pomocným motorkem. Na druhém, dámském zn. Lady z Velamosu, jede Vladislav.

     Odjezd podle jízdního řádu cyklobusu v 8:45 ze Zlatých Hor. Na Rejvízu vysedáme (10 km cyklobusem), děkujeme řidiči panu Juráňovi za ochotnou pomoc při nakládání i vykládání kol a pokračujeme po silnici směrem na Jeseník k odbočce na Velké Mechové jezírko (modrá turistická značka). V rezervaci jsou některé cesty značené výhradně pro pěší. Mezi ně patří přístup po dřevěném chodníku k pokladně Mechového jezírka.

     Od jezírka pokračujeme po zelené značce až narazíme na žlutou po které je nutno zase vést, protože jde o stezku pro chodce. Konečně jsme na hranici rezervace, na asfaltové silničce po které žlutá značka pokračuje směrem k Bublavému prameni. Tam je naplánována další zastávka. Bublavý pramen je opravdu bublavý a bublavý je i potůček, který od pramene ubíhá směrem do rezervace. Jeho obraz i zvuk si nahrávám jako videozáznam fotoaparátem.

 

 
Najeďte na plochu
ukazatelem
<<<<<<<<<<<

     Do bublání potoka se vmísí klapot koňských kopyt. Od Starého Rejvízu přijíždí dvojice na koních. Zaparkují své čtyřstopé lichokopytníky u pramene. Dáváme se do řeči a zjišťujeme, že mužská část dvojice je nájemce Penzionu a restaurace Orlík ing. Petr Ruprich. Pro sportovní vyžití je možné vypůjčit si koně na projížďku právě v penzionu. Vladislav projeví zájem o projížďku a využívá nabídky, jednoho koně si vyzkoušet. Domlouváme si setkání v penzionu asi za hodinu a loučíme se s oběma jezdci pozdravem "Ať vám koně jdou."

     Protože hojně rostou houby tak jich několik sebereme a asi po půlhodině startujeme směrem ke Starému Rejvízu a do stoupání k Penzionu Orlík, kde má Vladislav domluvenou projížďku. Poobědváme, odpočineme a už mu koně vyvádějí, už mu koně sedlají. Pojede se spolujezdkyní Luckou, která zde pomáhá o koně pečovat.

     Usedám v restauraci a dávám se do rozhovoru ing. Petrem Ruprichem a panem Gärtnerem (mobil 736 121 287), který je majitelem koní. Jedná se o 2 sportovní pony, kteří v letošní sezóně odvozili přes 800 osob z toho asi 2/3 dětí. U stolu také sedí pan S. Turek, který nabízí zájemcům možnost jízdy na westernově ježděných koních => http://www.rejviz.info/kone.htm. Koně jsou ustájeni na Starém Rejvízu u "Chaty Pod Koberštejnem" - po červené/modré na úplný konec osady, samota. Všichni tři pánové jsou členy Spolku pro rozvoj Rejvízu jehož činnost směřuje k organizování obecně prospěšných akcí => http://www.rejviz.info/spolek.htm .

     Po necelé hodině a půl se jezdci vracejí z projížďky. Loučíme se s rejvízáky a směřujeme na kolech opět na Mechové jezírko. V 18:30 od jezírka odjíždíme přes Rejvíz a dále po silnici do Zlatých Hor. Na kolech bylo najeto 18,9 km.

     Byl to pěkný výlet a zcela dáváme za pravdu citátu z rejvízských webových stránek:

"Kdo jednou na Rejvíz přišel, rád přichází častěji, kdo přichází častěji nejraději by tu zůstal"(J. Pavlík, katolický kněz, 1929)

>bukaj<

Můžete si prohlédnout obrázky v komentované fotogalerii.